Aigio
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024
spot_img

Pregame Άβυθος 2017 – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο για αυτήν η Άβυθος 2017 αντιμετωπίζει σήμερα το απόγευμα στις 5.00 μ.μ. στο ουδέτερο γήπεδο της Αγυιάς την Φλόγα Κάτω Καστριτσίου για την 2η αγωνιστική των πλέϊ – οφ ανόδου στη Β΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ.Α.

Η ομάδα της Συμπολιτείας του Αλέκου Σπυρόπουλου ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 48 βαθμούςπου αναλύονται σε 16 νίκες (9 εντός, 7 εκτός) και 4 ήττες (1 εντός, 3 εκτός) και τέρματα 49 υπέρ (27 εντός, 22 εκτός) – 24 κατά (12 εντός, 12 εκτός).

Στο ματς της πρεμιέρας των πλέϊ – οφ γνώρισε την ήττα στο ίδιο γήπεδο από τους Πετεινούς με σκορ 2-1 και πλέον τα πράγματα πήραν εντελώς διαφορετική τροπή για την ομάδα της Αβύθου, η οποία ίσως και να χρειαστεί δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια για να μπορέσει να επιστρέψει στην ανώτερη κατηγορία.

Όσον αφορά τώρα την ομάδα των Θανάση Καραγιαννάκη και Κώστα Αθανασόπουλου αυτήολοκλήρωσε την κανονική περίοδο στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 35 βαθμούς που αναλύονται σε 10 νίκες (4 εντός, 6 εκτός), 5ισοπαλίες (1 εντός, 4 εκτός) και 6 ήττες (2 εντός, 4 εκτός) και τέρματα 52 υπέρ (26 εντός, 26 εκτός) – 28 κατά (13 εντός, 15 εκτός).

Στο ματς της πρεμιέρας των πλέϊ -οφ επικράτησε στο ενωσιακό γήπεδο «Ανδρέας Κάνιστρας» του Αίαντα Πατρών με σκορ 1-0 και μπήκε και αυτή για τα καλά στο κόλπο της ανόδου.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κ. Ιωάννης Κονιδάρης με βοηθούς τους κ. κ. Χρήστο Μάστορα και Βασίλειο Τζήκα.

Όσον αφορά την προϊστορία ανάμεσα στις δύο αυτές ομάδες η Άβυθος 2017 σε 2 αγώνες έχει 1 νίκη και 1 ήττα. Αναλυτικά:

ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2022/23:  Άβυθος 2017 – Κ. Καστρίτσι1-2 (Μπιρμπίλης)

Κ. Καστρίτσι – Άβυθος 2017 0-1 (Ευθυμίου)