Aigio
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024
spot_img

Pregame Δόξα Παραλίας – Θύελλα Αιγίου

Με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα η Θύελλα Αιγίου αντιμετωπίζει σήμερα το μεσημέρι στις 4.00 μ.μ. στο γήπεδο της Παραλίας την τοπική Δόξα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής για τα πλέϊ – άουτ του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α.

Οι γηπεδούχοι του Νίκου Δεργούτη ξεκινούν απο την10η θέση της ειδικής βαθμολογίας και με μπόνους 5 βαθμούς, καθώς στην κανονική περίοδο τερμάτισαν στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 14 βαθμούς (4 νίκες, 2 ισοπαλίες, 16 ήττες) και τέρματα 18 υπέρ – 58 κατά.

Εντός έδρας είχαν ρεκόρ 2 νίκες, 1 ισοπαλία, 8 ήττες και τέρματα 9 υπέρ – 24 κατά και εκτός έδρας είχαν 2 νίκες, 2 ισοπαλίες, 8 ήττες και τέρματα 9 υπέρ – 34 κατά.

Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι του Κυριάκου Αθανασίου αυτοί ξεκινούν από την 16η και τελευταία θέση της ειδικής βαθμολογίας με μπόνους 2 βαθμούς, καθώς στην κανονική περίοδο τερμάτισαν στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 7 βαθμούς (2 νίκες, 1 ισοπαλία, 19 ήττες) και τέρματα 19 υπέρ – 80 κατά.

Εντός έδρας είχαν ρεκόρ 2 νίκες, 1 ισοπαλία, 8 ήττες και τέρματα 17 υπέρ – 36 κατά και εκτός έδρας είχαν 11 ήττες και τέρματα 2 υπέρ – 44 κατά

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κ. Γεώργιος Μπακόπουλος  με βοηθούς τους κ. κ. Βασίλειο Τζήκα και Δημήτριο Σακέλια.

Όσον αφορά την προϊστορία ανάμεσα στις δύο αυτές ομάδες, η Θύελλα Αιγίου σε 14 αγώνες έχει 7 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες. Αναλυτικά:

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2010/11  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 1-2 (Σταματόπουλος, Γιαννόπουλος)

Δόξα Παραλίας – Θύελλα 1-1 (Σαλάϊ)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2011/12  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 4-1 (2 Διαμαντόπουλος, Αρβανίτης, Ντάλας)

Δόξα Παραλίας – Θύελλα 1-1 (Αντ. Παξιμάδης)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2012/13  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 2-0 (Μακρυγιάννης, Καυγάς)

Δόξα Παραλίας – Θύελλα 2-1 (Διαμαντόπουλος)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2014/15  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 2-1 (Κατσαούνης, Σωτηρόπουλος)

Δόξα Παραλίας – Θύελλα 4-0

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2015/16  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 1-0 (Διαμαντόπουλος)

Δόξα Παραλίας – Θύελλα 1-3 (2 Καραμήτσος, Καυγάς)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2016/17  Δόξα Παραλίας – Θύελλα 0-0

Θύελλα – Δόξα Παραλίας 3-2 (2 Λιάτος, Διαμαντόπουλος)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 2017/18  Θύελλα – Δόξα Παραλίας 2-0 (Μάλλιος, Ασπρούκος)