Aigio
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024
spot_img

Pregame Αργυρά – Φλόγα Ροδιάς

Στo άνοιγμα της αυλαίας των πλέϊ οφ η Φλόγα Ροδιάς αντιμετωπίζει σήμερα το μεσημέρι στις 4.00 μ.μ. στο γήπεδο του Προαστίου την Αργυρά, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής για τον 2ο  Όμιλο του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α.

Οι γηπεδούχοι του Άκη Κουστουμπάρδη ξεκινούν την αφετηρία των πλέϊ οφ από την 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και με μπόνους 10 βαθμών, αφού στην κανονική περίοδο στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 31 βαθμούς (9 νίκες, 1 ισοπαλία, 4 ήττες) και τέρματα 37 υπέρ (3η καλύτερη επίθεση) – 18 κατά (3η καλύτερη άμυνα).

Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι του Γιώργου Αμασιάδη ξεκινούν την αφετηρία των πλέϊ οφ από την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και με μπόνους 10 βαθμών, αφού στην κανονική περίοδο στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συλλέξει 30 βαθμούς (9 νίκες, 3 ισοπαλίες, 2 ήττες) και τέρματα 39 υπέρ (κορυφαία επίθεση) – 14 κατά (2η καλύτερη άμυνα).

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κ. Ιωάννης Ζεντέλης με βοηθούς τους κ. κ. Σπυρίδωνα Κωσταδήμα και Απόστολο Σπηλιόπουλο.

Όσον αφορά την προϊστορία των δύο αυτών ομάδων, η Φλόγα Ροδιάς σε 15 αγώνες έχει 6 νίκες, 2 ισοπαλίες και 7 ήττες. Αναλυτικά:

ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017/18:  Ροδιά – Αργυρά 4-1 (2 Τζιαντομένικο, Κατσαούνης, Κλάϊντι)

Αργυρά – Ροδιά 1-1 (Σπανός)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2018/19:  Αργυρά – Ροδιά 2-0

Ροδιά – Αργυρά 2-0 (Μπαντούνας, Τζιαντομένικο)

ΠΛΕΪ ΟΦ 2018/19:   Ροδιά – Αργυρά 1-1 (Τζιαντομένικο)

Αργυρά – Ροδιά 2-1 (Κατσαούνης)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019/20:  Ροδιά – Αργυρά 4-1 (2 Κατσαούνης, Χίλα, Μητρόπουλος)

Αργυρά – Ροδιά 2-1 (Χριστόπουλος)

ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021/22:  Αργυρά – Ροδιά 4-1 (Χριστόπουλος)

Ροδιά – Αργυρά 2-1 (Θεοδωρόπουλος, Π. Λιακόπουλος)