Aigio
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
spot_img

Νίκησε εύκολα με 2-0.. και οδηγεί τη κούρσα μόνος του.

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει από σήμερα ο Παναιγιάλειος που νίκησε το Τσιλιβί με σκορ 2-0 και εκμεταλλεύτηκε με το καλύτερο τρόπο την ήττα του Ναυπακτιακού Αστέρα στη Ζάκυνθο.

Οι μελανόλευκοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με ένα πολύ όμορφο γκολ του Σπυρόπουλου στο 37ο λεπτό, όταν έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ την έστειλε στο “παραθυράκι” της εστίας των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό ήταν η σειρά του Βασίλη Μπούνα να χριστεί σκόρερ καθώς βρέθηκε στην αριστερή πλευρά της μεγάλης περιοχής των επτανήσιων και με ένα αριστερό σουτ έγραψε το τελικό 2-0.

Η νίκη αυτή ουσιαστικά “κλειδώνει” σε πολύ μεγάλο βαθμό τη παραμονή στη κατηγορία, καθώς οι διαφορές είναι πολύ μικρές έτσι όπως εξελίσσεται το πρωτάθλημα, τώρα αν αυτή η πρώτη θέση μπορεί να κρατηθεί μέχρι το τέλος, θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες…

[anwpfl-match match_id=”33465″ club_last=”” club_next=”” layout=”” sections=”goals,cards,line_ups,substitutes,referees” show_header=”1″]