Aigio
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
spot_img

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναιγιάλειο..Πέρασε εύκολα με 2-0 από το Ληξούρι.

Ο Πανιαγιαλειος έβγαλε αντίδραση, όπως επιτάσσει η ιστορία του και έφυγε με το διπλό από το Ληξούρι, επικρατώντας του Παλληξουριακοσ με 2-0 . Τα “χρυσά” γκολ για τους μελανολευκους πέτυχαν οι Μπούνας (19′) και Μπακατσελος (41′). Οι μελανόλευκι, έπειτα από την εντός εδρας ήττα από τον Αίαντα Γαστούνης, πήγαν στο νησί του Ιονίου με σκοπό το τρίποντο που θα τον κρατούσε στα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα. Κάτι που πέτυχαν με σχετική ευκολία αφού από το ημίχρονο είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους και τον μετουσίωσαν σε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με τον Παναιγιάλειο να μην απειλείται σχεδόν καθόλου απο τον Παλληξουριακό και έχοντας σαν όπλο την εμπειρία του κράτησε το 2-0, παίρνοντας τελικά την νίκη.

[anwpfl-match match_id="33384" layout="" sections="goals,cards,line_ups,substitutes,stats,missed_penalties,summary"]